• ×

  İl Başkanı

  ABBAS AYDIN

  1975 Hamur doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Ağrı merkezde tamamladı. 1997 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Ağrı merkezde, Ağrı Barosu'na kayıtlı olarak halen serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir. Siyasete 2001 yılında AK Parti Kurucu İl Teşkilatında Kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak başladı. 2001-2002 ve 2003 yıllarında Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcılığı ile Ekonomi İşleri Başkanlık görevlerini sürdürdü. 2004-2005 yıllarında İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak il teşkilatında görev yaptı. 2005 yılında İl Başkanlığına aday oldu. 2005-2007 yılları arasında İl Başkan Yardımcısı olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına baktı. Mayıs-Haziran 2007 yılında iki ay süreyle vekaleten İl Başkanlığı görevini sürdürdü. 2007-2008-2009 yılları arasında İl Başkan Yardımcısı olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına baktı. Haziran 2009'dan bu yana 3. Olağan Kongresi ile Ağrı AK Parti İl Başkanlığı görevine seçilen Avukat Abbas Aydın, Nisan 2012'de yapılan Ağrı 4. Olağan İl Kongresi ile tekrar İl Başkanlığı görevine seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ÇİÇEK

  1966 Ağrı Merkez Ortakent Köyünden Dünyaya Geldim. İlk Okul Mezunuyum 1989 Ağrıya Taşındım Ağrıda 1989 Beri Esnafım Ve Aynı Zamanda 5 Yıldan Beri Sanayi Ve Ticaret Odasına Yönetim Kurul Üyesiyim Ve Aynı Zamanda Organizede De Yönetimindeyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ARİF YILDIRAY HATUNOĞLU

  28.10.1981 Tarihinde Ağrı’da Doğdum. İlkokul, Ortaokul, Lisesi Ve Ön Lisans Eğitimimi Ağrı’da Yaptım. 2000 Yılında Kurduğum Şirketimle Otomotiv Alım Satımı, Oto Servis, Oto Lastik İnşaat ve özel egitim alanlarında Ağrı’da 17 Yıldır Ticaret Yapmaktayım. . Evli İki Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HAYDAR ÇERİ

  1955 Hamur Doğumluyum. İl Ve Ortaokulu Ağrıda Tamamladım. 2011-2015 Yılları Arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği Yaptım. Ağrıda Ticaret İle Uğraşmaktayım. Şuan Mevcut İl Yönetim Kurulu Üyesiyim. Evli 13 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM DAŞDEMİR

  1978 Hamur Doğumluyum. İlk, Orta Tutak’ta Ve Lise Öğrenimimi Ağrıda Tamamladım. Ticaretle Uğraşmaktayım. Evli 4 Çocuk Babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  LÜTFİ GÖKBAKAN

  1943 Eleşkirt Doğumluyum. 2011 Yılında Adalet Ve Kalkınma Partisinde İl Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Görev Aldım. Ağrı Vergi Dairesinde Başmüdür Olarak Görev Yaptım. Hali Hazırda Adalet Ve Kalkınma Partisinde İl Bşk Yrd Mali İşler Başkanı Olarak Görev Yapmaktayım. Evli 2 Çocuk Babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET ALPASLAN

  İlk Ve Orta Öğrenimimi Eleşkirt Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda, Liseyi 2. Sınıfa Kadar Patnos Endüstri Meslek Lisesi’nde, Son Sınıfı Da Ağrı Endüstri Meslek Lisesi’nde Tamamladım. 1998 Yılında Teiaş’ta Elektrik Teknisyeni Olarak Göreve Başladım. Tes-İş Sendikasının İş Yeri Baş Temsilciliğini Yapmaktayım. 2012 Yılında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Elektrik Ve Enerji Bölümünden Mezun Oldum. Evli Ve 5 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET EMİN YERLİKAYA

  1982 Ağrı Doğumluyum. Ticaretle Uğraşmaktayım. 2007’den Beri Ak Parti De Aktif Olarak Üyesiyim. İl Yönetim Kurulu Üyesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET HALİM OĞUR

  1979 Hamur Doğumluyum. İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Ağrıda Tamamladım. Ticaret İle Uğraşmaktayım. İl Yönetim Kurulu Üyeliğini görevini yürütmekteyim. Evli 3 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KARHAN

  20.06.1972 Ağrı Doğumluyum. İlköğretimi Ve Orta Eleşkirt Temel Eğitim Yatılı Bölge Okulunda Okulum. Askerliğimi Erzincan’da Yaptım. Semerkant Vakıf Başkanlığı Yapmaktayım. Ticaretle Uğraşmaktayım. Evli 6 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET NURİ ÜNSAL

  07 02 1971 Doğumluyum. Aslen Ağrı'yım İlk Orta Lise Ağrıda Okudum. 1984 Ten Beri Ticaret İşiyle Uğraşıyorum İnşaat Sektörü. Yüksek Okul Makine Bölümü Ağrıda Devam Ettim. Evliyim 6 Çocuk Babasıyım. Ak Parti İl Yönetiminde Üyeyim

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET NURİ YILDIZ

  21.12.1980 Yılında Ağrı İli Merkez İlçesi Ballıbostan Köyünde Doğdu. 1988 Yılında İlköğrenimi Ağrı Ballıbostan İlkokulunda Tamamladı. 1993 Tarihinde Ağrı İmam Hatip Lisesi Başladı. Bu Arada Ağrı'nın Büyük Âlimlerinden Olan Molla Selahatin Erdem Hoca'nın Medresesinde Arapça Eğitimine Başladı. Bu Arada Farklı Müdderislerin Yanında Arapça Eğitimine Devam Etti. 1999 Yılında Lise Öğrenimini Bitirdikten Sonra İmamlık Sınavlarına Girerek Başarılı Bir Şekilde Sınavı Kazandı. Fakat İçimde Hep Ticaret Hevesi Olduğu İçin Ticaret Yapmaya Karar Verdim. Bu Arada Farklı Sektörlerde Yöneticilik Yaptım. 2004 Yılında Kendi İşimi Kurmaya Başladım. Ağrı Ve Bursa İllerinde Aktif Bir Şekilde Ticaretime Devam Etmekteyim. Tabi Bu Arada Ak Parti De Farklı Birimlerde Görev Aldım. Şimdi De Ak Parti Ağrı Çevre Şehircilik Ve Kültür Başkanı Olarak Siyasi Görevini Yürütmektedir. Evli Ve 5 Çocuk Babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET TANIŞMAN

  1958 Ağrı Hamur ilçesinde Yukarı Gözlüce köyünde dünyaya geldim.Öğrenimimi Yukarı Gözlüce köyünde tamamladım.Ticaretle uğraşıyorum. Evli ve 11 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEMET GÜZEL

  1986 Ağrı Merkez Doğumludur. Liseyi Ağrı'da Okumuştur. 2004-2008 Atatürk Üniversitesi Resim Bölümünden Mezun Olmuştur.2008-2014 Marmara Üniversitesi İç Mimarlık Bölümünden Mezun Olmuştur. Bu Dönemler İçerisinde Bir Çok Firmada Mimari Ve Restorasyon Görevlerinde Aktif Çalışmıştır. Bir Çok Sergiye Çalışmalara Katılmıştır.2012-2013 Ak Parti Üsküdar Teşkilatında Tanıtım Ve Medya Biriminde Aktif Rol Almıştır. 2013 Yılında Anadolu Cam Sanayi Afiş Tasarım Yarışmasında Mansiyon Ödülü Almıştır. Aynı Yıllarda Yurt Dışında Bir Çok Ülkede Aktivitelere Katılmış Birçok Uluslararası Sertifikalar Almıştır. 2014' Den Bu Yana Serbest Piyasada İç Mimarlık Görevini Sürdürmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEYSERET KAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET KOCABAY

  1988 Yılında Suudi Arabistan Da Dünya Geldim 6 Çocuklu Bir Ailenin 5 çocuğuyum. İlkokul Ve Ortaokulu, Alpaslan İlköğretimde Okudum Liseyi Naci Gökçe Lisesinde Okudum Evliyim 3 Çocuğum Var Şuan Bize Ait İşlerle Uğraşmaktayım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA GÜRTEKİN

  20.03.1977 Ağrı Doğumluyum. İlk Ve Orta Öğretimi Ağrı Merkez'de Okudum, Orta Öğretimi İmam Hatip Lisesinde Başlayıp Açık Öğretim Çıkışlıyım. Yarım Bıraktığım Üniversite Eğitimimi Öğrenci Affından Faydalanarak Anadolu Üniversitesi İktisadi Ve İdari Birimler Kamu Yönetimi Bölümünü Okumaktayım. İş Hayatımı 2 Kardeşim İle Toptan Tekstil Ve Tuhafiye Ürünleri Üzerine Ağrı Merkezde Gürtekin Kardeşler Markasıyla Devam Ettirmekteyiz. 1999 Yılından İtibaren Evli Ve 2 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NAİM ALPASLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEJDET ALPASLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİHAT YILDIRIM

  1971 Ağrı Doğumluyum. İlk, Ortaokulunu Ramiz Erdem Okulunda, Lise Tahsilimi Naci Gökçe Lisesi Okudum. Ağrı’da Ticaret İle Uğraşmaktayım. 2014-2016 Yılları Arasında İl Teşkilatında Görev Aldım. Evli 4 Çocuk Babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİZAMETTİN GÜZEL

  1968 Ağrı Doğumluyum 4 Çocuk Babasıyım 3 dönemdir. Esnaf Kredi Kooperatifi Başkan Yardımcısı Görevini Sürdürmekteyim 2 dönemdir. ESOB Ağrı Sanayi Odası Başkanlığını Devam Eritmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖZLEM ASLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAMAZAN ÇEÇEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RESUL SELÇUK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REYİS ÜLGAY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEDAT ÖZMEN

  2003-2006 yılları arasında İl Başkan Yardımcısı, 2008-2009 yılları arasında Merkez İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SERPİL TURUNG

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞÜKRAN YARDIMCI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YÜKSEL ÇELİK

  20.02.1980 Ağrı İli Tutak İlçesi İki gözüm Köyü Doğumlu Evli Ve 3 Çocuk Babasıyım. Lise Mevzunu Olup Ağrı İlinde Gıda Sektöründe Faaliyet Göstermekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEYNEP ELDEM