• ×

  İl Başkanı

  KEMAL ATMACA

  06.05.1974 tarihinde Ağrı'da doğdum ilk orta ve lise öğrenimimi Ağrı'da tamamladım islami yüksek öğrenimimi Pakistan İnternational King Faysal İslamic Üniversitesinde İslam hukuku üzerine tamamladım daha sonra sanayi inşaat gibi farklı sektörlerde ticari faaliyetlerde bulundum.Evli ve 4 çocuk babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULMENAF KALKAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ KAYA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİHAN POLAT

  01.04.1963 yılında Ağrı İli Anakaya Köyünde doğdum. 1986 yılında Esnaflığa başladım . 15 yıl boyunca Sıtkiye mahallesi muhtarlığı görevini icra ettim. Evli ve 6 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYDIN AVCI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYDIN KASAR

  1950 yılında Aşağı Küpkıran köyünde doğdum. İlk okulu burada tamamladım.Erkek Sanat Okul orta kısmını bitirdikten sonra, Gümüşhane Öğretmen okulundan 1968 yılında mezun oldu. İlkokul öğretmeni olarak Bursa ili Kemalpaşa İlçesi Yeni Balçık köyünde meslek hayatına başladı. 1970 yılında er öğretmen olarak Ağrı'ya atandı. Merkez Mollaosman köyünde 2 yıl yönetici öğretmen olarak çalıştı. 1972 yılında yazılı köyünde 2 yıl görev yaptı. Beden Eğitim Öğretmenliği sınavlarını kazanarak ilkokullarda beden eğitimi öğretmenliği görevine Şeref Saraçoğlu İlkokulunda başladı. Ağrı'daki 9 ilkokulda beden eğitimi öğretmenliği yaptı. 1976 yılında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulu Müdürlüğü görevine getirildi. 30 Yıl aralıksız bu görevi üstün hizmet anlayışıyla yürüttü.2006 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Hizmet dönemi içerisinde 1988 yılında yılın öğretmeni seçildi. Milli Eğitim Bakanlığınca üztün başarı belgesi ve onur belgesi ile taltif edildi. Çalıştığı dönemlerde tüm Valilerden, Tümen Komutanlarından ve Milli Eğitim Müdürlerinden takdir belgeleri aldı. 12 Eylül sonrası kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ağrı delegesi olarak Ağrı ilini temsilen görevlendirildi. 32 Yıl TRT muhabirliği yaptı. Çeşitli gazetelerde yazılar yazdı. Futbol, voleybol,basketbol,kayak ve atletizm branşlarında faal sporcu,yönetici,antrenör ve hakem olarak görevler üstlendi. Halk oyunları ve Halk müziği branşlarında eğitici ,yönetici ve juri üyeliğinde bulundu Ağrı aşıklar bayramı etkinliklerini 25 yıl devam ettirdi. TÜrk Halk müziği dalında koro ve solo çalışmaları ile Türkiye birincilikleri kazandı. Ağrı kültürü ile ilgili Ağrı' da sosyal yaşantı , Ağrı türküleri ve Ağrı halk oyunları ile öyküleri hakkında yazılar ve araştırmalar yaptı. Halen; ' Ağrımdaki arzum benim' isimli kitabı basım aşamasındadır. Aydın KASAR araştırma ve derlemeleri ile Ağrı kültürüne yıllarca hizmet etti. Yurt dışında görevlendirilmek üzere 6 ay İngilizce eğitimi alan Aydın KASAR , Ağrı ilini ülkemiz düzeyindeki seminerler, törenler , festivaller,paneller, yarışmalar ve konferanslarda temsil etmiş ve bu alanlarda çeşitli çalışmalar ve sunumlar yapmıştır. 2010 yılında HAS Parti Ağrı İl başkanı olarak siyasete atılan Aydın KASAR, devamında iki dönem AK Parti Ağrı il Başkanlığı yönetiminde görev almıştır.Halen Tanıtım ve Medya İl Başkan Yardımcısı olarak hizmetine devam etmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CAHİT TAŞDAN

  1961 Ağrı doğumluyum. İlk Öğretim ve Lise eğitimimi Ağrı' da gördüm. 1978 beri Ağrı'da ticaretle ilgileniyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DAVUT KARAHARMAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERCAN ÖZTÜRK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERCAN SANDIKÇI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERDAL ATMACA

  1973 Ağrı doğumluyum.1998 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Ekonomist olarak mezun oldum .2002 yılında Mali Müşavirlik yapmaya hak kazandım. Halen Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak serbest çalışmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERGİN KARA

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERHAN TAHTALI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EYÜP KARAMIZRAK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HATİCE SARI

  1986 Ağrı doğumluyum. Açık öğretimde eğitimime devam etmekteyim. 8 yıllık iş deneyimlerim oldu. Kuran kursunda eğitim aldım. Hala iş ve okul hayatıma devam etmekteyim. Dürüstlüğüm ve dik duruşumla Adalet ve Kalkınma Partisindeyim. 13 yıllık evliyim ve 2 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İHSAN ÜNSAL

  1974 Ağrı merkez doğumluyum İlk ,orta ve Lise eğitimimi Ağrı merkezde tamamladım. Eğitim Hayatımı tamamladıktan sonra 2000 senesine kadar aile şirketinde çalıştım. 2000 yılından sonra kendi iş yerimi kurarak ticarete ilk resmi adımımı attım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İSMET ASLAN

  15.06.1959 yılında Ağrı ili Hamur ilçesinde doğdum. İlk Öğretim eğitimimi hamurda, Lise eğitimimi Muş imam hatip lisesinde 1978 yılında tamamladım. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığında göreve başladım. 1994 yılında AÖF Sosyal bilimlerden mezun oldum. 2002 yılında İzmir İli Tire müftülüğünde Şef olarak görev yaptım ve 2004 yılında istifa ettim. 1999 yılında Fazilet Partisi Hamur Belediye başkanlığı adayı oldum. 2004 yılında Ak Parti Belediye Başkanlığı görevine seçildim ve bu görevi 2014 yılına kadar devam ettirdim. 2014 yılında AK Parti Ağrı Belediye başkanı aday adayı oldum. 2014 yılında AK Parti İl Başkanı aday adayı oldum. 2014 yılında AK Parti İl Başkanı aday adayı oldum. 2015 yılında Ak Parti İl başkanı aday adayı oldum ve 2015 Ak parti yönetim kurulunda İl başkan Yrd. Ve Yerel Yönetimler Başkanlığına başladım. Az derecede İngilizce ve Arapça bilmekteyim. Evliyim ve 5 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KASIM AKBULUT

  03.03.1963 Ağrı doğumluyum.İlk Öğretim ve Lise eğitimini Ağrı'da tamamladım. Yaklaşık 20 yıl otelcilik yaptım. 1999 yılından bu güne çeşitli alanlarda ticarete bulundum.2014 yılından beridir Ak Parti'de yönetimde görev almaktayım. Emekli , Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT GÖKÇE

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET HAMDİ ALPASLAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET TANIŞMAN

  1958 Ağrı Hamur ilçesinde Yukarı Gözlüce köyünde dünyaya geldim.Öğrenimimi Yukarı Gözlüce köyünde tamamladım.Ticaretle uğraşıyorum. Evli ve 11 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMETNURİ SAMANCI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMETSIDDIK ALDEMİR

  1981 yılında Ağrı ilinde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Hamur ilçesinde tamamladım. Hamur Lisesini okul birincisi olarak bitirdikten sonra Atatürk Üniversitesi, Erzincan Hukuk Fakültesinde lisans öğrenimimi tamamladım. Avukatlık stajı ve askerlik hizmetinin tamamlanmasının ardından 2006 yılından beri Ağrı Barosuna bağlı olarak Ağrı ilinde Avukatlık yapmaktayım. 2012-2014 yılları arasında Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Saymanlığı görevini yürüttüm. Baronun İnsan Hakları ve Cezaevi Komisyonunda Başkanlık görevini yürüttüm. 2009 yılından beridir Ak Partide aktif siyaset yapmaktayım. 2009-2014 yılları arasında Ak Parti Ağrı İl Başkanlığı bünyesinde İl Disiplin Kurulu Başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulundum. 2013 yılı Ak Parti Siyaset Akademisi İl 1.siyim. 30 Mart ve 1 Haziran 2014 Yerel seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ak Parti Ağrı İl Başkanlığı adına Merkez İlçe Seçim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Evli ve 1 çocuk babasıyım

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMETTAHA YAKUT

  1955 YILINDA AĞRI MERKEZ YAKINCA KÖYÜNDE DÜNYAYA GELDI ILK ÖĞRETIMI YAKINCA ORTA VE LISEYI AĞRIDA OKUDUM 1987 YILINDAN BERI KÖY HIZMETLERI IL MÜDÜRLÜĞÜNDE IŞÇI OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM 1999 YILINDA BERI SENDIKA BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MURAT ŞAM

  22.10.1971 AĞRI DOĞUMLUYUM SİYASİ HAYATA AĞRI MİLLET VEKİLİ AHMET HAMDİ ŞAM VESİLESİYLE DEVAM ETMEKTEYİM 22 TEMMUZ SEÇİMLERİNDE DOĞRUYOL İL SEKRETERLİĞİNDEN İSTİFA EDEİP AK PARTİYE KATILDIM TÜM EŞRAFIMLA BİRLİKTE AK PARTİ VE HALKIMIZA HİZMET VERMEK İÇİN BELEDİYE ENCUMENLİĞİ LAYIK GÖRÜRLERSE BAŞ VURUMU YAPTIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA BAYRAM

  Ağrı Eleşkirte bağlı Güvence köyünde dünyaya geldim.Ankarada orta öğretimini tamamladı medeni hali bekar.Ak partinin vizyonunu hizmet anlayışını beyendiğim için ak partiden aday adayı oldum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEVZAT ARAL

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NEVZAT DURSUN

  Ağrı merkez Çamurlu Köyü 1966 doğumlu olup halen bu köyde ikamet etmekteyim. Köy derneklerinde (Firdevs Der) ve çeşitli sivil toplum kuruluşu ve yardım örgütlenmeleri içerisinde bulunmaktayım.Yöremizde çıkan husumetlerin son bulması için barış heyetlerinde aktif rol almaktayım. Evli ve 6 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİHAT YILDIRIM

  22.03.1965 yılında Ağrı ilinde doğdum.İlk ve Orta öğretnimimi tamamladıktan sonra Ağrı Ticaret Lisesi Muhesebe bölümünden 1983 yılında mezun oldum.Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra.Ağrı Merkez inde 10.08.1987 yılında Serbest Muhasebe Bürosu açarak serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmaya başladım. Sakarya üniversitesi Sürekli Eğitim uygulama ve araştırma merkezi tarafından Denetim,Muhasebe StandartlarıKurumsal Yönetim İlkeleri ve finansal Yönetim, sermaye Piyasası,Bankacılık,Sigortacılık ve Özel emeklilik Mevzuatı dallarında verilen eğitimlere katılarak yüksek lisans seviyesinde eğitimimi tamamladıktan sonra T.C.Kamu Gözetimi Muhasebe ve denetim Standartları Kurumu’ca Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirildim.Daha sonra Nişantaşı Üniversitesi Uluslar arası Finansal Raporlama ve Denetim dalında yüksek lisans düzeyinde eğitimimi tamamladım.HalenBağımsız Denetçi ,Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak serbest çalışmaktayım.Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NİZAMETTİN GÜZEL

  1968 Ağrı doğumluyum. Ağrı sanayi sitesi başkanlığı görevini icra etmekteyim. Esnaf Kredi Kooperatifinde 10 yıl yönetim başkan vekilliğini yaptım. Şuan Ağrıda otomotiv sektörü üzerine özel servis işletmeciliğini yapıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURETTİN KARAOĞLAN

  18.11.1973 Ağrı Eskiharman Köyünde doğdum. İlk Öğretim ve Lise eğitimimi Ağrı ' da tamamladım. Şuan ticaret yapmaktayım .Evli ve 5 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ÖMER OKUCU

  Ömer OKUCU Ağrı, Patnos’ta memur bir ailenin 3. çocuğu olarak 1987’de dünyaya geldi. İlkokulu Ağrı Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’nda okuduktan sonra lise öğrenimini Ağrı Anadolu Lisesi’nde (English High School) devam etti. Üniversite sınavında iyi bir derece alarak yerleştiği Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamladı. Üniversite yıllarında çeşitli başarılı projelerde aktif rol aldı. Yine aynı yıllarda çeşitli programlarla Orta Asya, Amerika ve Avrupa’da bir çok ülkede eğitim, seminer, staj vb. çalışmalarda bulundu. Lisans eğitimini bitirdikten sonra kendi sektörü olan bilişim alanında Dünyanın en gözde yeri Silikon Vadisine (ABD-California-San jose) yerleşti. 2011-2014 yılları arasında San Francisco’da yüksek lisans çalışmaları gerçekleştirirken birçok firmada aktif olarak çalıştı. 2014 yılının ikinci yarısında Enerji Sektöründe faaliyet gösteren bir firmada Yazılım Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Hala çalışmakta olduğu bu firmada Yönetici pozisyonunda yazılım ağırlıklı AR-GE faaliyetlerinde bulunuyor. Eş zamanlı olarak ta Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde akademik kariyerine devam etmekte ve çeşitli çalışmalar yapmaktadır.Bilişim Hukuku alanına ilgi duymakta ve bu alanda uzmanlaşma hedefiyle eğitim almaktadır. Kuruluşundan bu yana gönül verdiği Adalet ve Kalkınma Partisinde Ağrı İl Teşkilatı Dış İlişkiler Başkanı ve Teşkilat Başkanı olarak aktif rol almış olup Teşkilat Başkanlığı görevini hala icra ettirmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Rusça bilmektedir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ONUR POLAT

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ORHAN GÜNGÖR

  1972 Yılında Ağrı’nın Hamur İlçesi Soğanlıtepe Köyünde doğdum. İlk, Orta, Lise Öğrenimimi Ağrı da tamamladım. Yüksek Öğrenimimi 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladım. 1 yıllık avukatlık stajını Ağrı Adliyesinde tamamladıktan sonra 1998 yılında Ağrı merkezde avukatlık mesleğine başladım. İki dönem Ağrı Barosu Yönetim Kurulunda Genel Sekreter olarak aktif görev aldım. Siyasi hayatıma 1998 yılında başladım. 1998-2002 yılları arasında Fazilet Partisinde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. 2006-2008 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptım. 25.06.2014-10.02.2015 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı İl Teşkilatında İl Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25.Dönem Milletvekili Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı Milletvekili Aday Adayı oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAFET YILDIRIM

  06.02.1967 Ağrı doğumluyum İlk ,Orta ve Lise tahsilimi Ağrı’ da yaptım. Anadolu Üniversitesi AÖF İş idaresi bölümünü 1989 yılında bitirdim. 1991 yılında yedek subay olarak Askerlik vazifemi gerçekleştirdim. 1992 yılında ticaret hayatına atıldım .Yücel makine ve yıldırım otomotiv şirketlerinin kurucusu ve ortağı olarak ticarete devam etmekteyim. 2002 yılında Ak Parti kurucu üyesi olarak siyasete girdim. 2 yıl mali ve idari işlerden sorumlu İl Başkan Yrd. Görevinde bulundum. 2005 yılında yapılan yerel seçimlerde İl Belediye Başkanı Adayı oldum ve sonrasında siyasete aktif olarak ara verdim. Evli ve 5 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAİF MEDETOĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP SÖNMEZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REŞAT BURAK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SAADET SOLHAN

  1955 Ağrı doğumluyum.1972 Ağrı kız öğretmen okulundan mezun oldum ve aynı yıl Doğubayazıt ilçesinde İlk okul öğretmeni olarak göreve başladım.Meslek hayatım boyunca Ağrı'da görev yaptım.1975 yılında Raşit Solhan ile evlilik yaptım.1992 yılı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ön lisans mezunuyum.1998 yılında 26 yıl görev yapmış olduğum Öğretmenlik mesleğinden emekli oldum.Evli ve 4 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELAHATTİN YILDIRIM

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SELMA GÖKÇEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TAMER YİLDIZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  TUNCAY ÇELİK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  VEDAT AYDIN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  VEDAT TAHTALI

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  VURAL YILMAZ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YAHYA ÖZTÜRK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YILDIRIM ÖZMEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YILMAZ SAĞIN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKERİYA ÇARBOĞA